Vzdělávání a výzkum

Připravujeme průzkum veřejnosti týkající se oblasti užívání nových technologií zaměřený především na rodiny s malými dětmi v České republice. Vytváření metastudií na základě realizovaných studií renomovaných pracovišť a příprava programu výuky používání nových technologií u nejmenších dětí.

Odborná literatura

Chcete vědět více o vztazích k novým technologiím a souvisejícím vztahům v rodinách a další příbuzné problematice? Přečtěte si některý z těchto doporučených titulů.

Seznam literatury se připravuje.

Název knihy Autor Nakladatelství a rok vydání Pozn.
Odpojený muž Zimbardo Philip, Coulombová Nikita D. Grada, 2017 Jak se mají mladí muži v dnešním světě? Mezinárodně uznávaný psycholog Philip Zimbardo ve spolupráci s kolegyní Nikitou Coulombovou ukazují, jak se mužnost ocitá v krizi. Upozorňují na zoufalou neschopnost současných mladíků dospět a odolat nástrahám virtuální reality. Alarmující apel vzbudil celosvětový zájem odborníků i veřejnosti.
Bezpečnost dětí na internetu Lenka Eckertová, Daniel Dočekal Computer press 2013 Doufáte, že se vás a vašich dětí problémy na internetu netýkají? Omyl! Přečtěte si tuto knihu a zjistíte, že vaše sladká nevědomost a jejich nemístná sebejistota může ublížit. Tento průvodce obsahuje deset tematických okruhů – potíží, které se týkají každého uživatele počítače či mobilního telefonu s přístupem na Internet. Najdete v něm skutečné příběhy ze života a reálné situace. Na tvorbě knihy se podílely více než dvě desítky odborníků, pro něž jsou zmíněná témata denním chlebem.
Jak na internet Jiří Vaněk a kolektiv ke stažení zdarma

Internetová kriminalita páchaná na dětech

Lenka Hulanová Triton 2012 Kniha je určena nejen odborníkům z řad psychologů, pedagogů, kriminalistů, sociálních pracovníků či soudců, ale i rodičům a laické veřejnosti, kterým mimo jiné poskytuje návod, jak děti v kyberprostoru chránit.
Buď pánem svého prostoru  Linda McCarthy, Denise Weldon-Siviy ke stažení zdarma
Hustej internet Lucie Seifertová, Lenka Eckertová Petr Prchal 2014 Lucie Seifertová a Lenka Eckertová Vás velmi vtipnou formou provedou úskalími a nebezpečími, které číhají na internetu na Vás a Vaše děti. 
Digitální detox Orianna Fieldingová C press 2018 Na stránkách této knihy naleznete příklady, jak digitální technologie negativně ovlivňují každodenní životy nás všech, ale i rady a tipy, jak se z jejich vlivu vymanit. V žádném případě nejde o to, abyste techniku přestali používat úplně. Jen se stanete jejím pánem a začnete ji využívat efektivněji. Přehledné detoxikační plány vás provedou drobnými změnami, které můžete učinit v běžném režimu dne, i delšími pauzami, kdy si od techniky odpočinete opravdu intenzivně.
Digitální demence Manfred Spitzer 2014 Host Jak připravujeme sami sebe a naše děti o rozum. Digitální média nás zbavují nutnosti vykonávat duševní práci. Tato kniha Vám nabídne možnost zamyslet se nad každodenním používání digi. technologií a ukáže, jaký dopad mají na naše zdraví.
Kybernemoc Manfred Spitzer 2016 Host Manfred Spitzer na základě nejnovějších vědeckých studií ukazuje, do jaké míry ohrožuje nárůst užívání digitálních technologií naše zdraví, informuje o rozšířených modelech nemocí, varuje před zdravotními riziky digitální techniky a vysvětluje, jak se můžeme chránit.

nahoru